21 Şubat 2010 Pazar

I'm too old for this shit.

Gecen hafta önümdeki 3 haftasonumun da dolu olduğunu farkettiğimde evde bayık bayık oturarak geçen bir dönemin sonlamış olduğununun farkındalığı mutlu etmişti beni. Fakat dün bu farkındalığın sadece bir ilüzyondan ibaret olduğunu anladım. Biliyorum ki dünkü konseri yarım bırakıp çıkmamın nedeni sadece artık ayakta durmaya katlanamıyor olmam değildi. Bütün gün temizlik yapıp öncesinde Star Wars Force Gathering Party'ye(oraya birazdan gelicez) gitmiş olmam da değildi. Sahneye yakın olmak, hoplayıp zıplamak, bağırmak ve yanlışlıkla üzerime içkisini döken insanlar artık pek de çekici gelmiyor sanırım. Dün önümdeki liseli ya da kendini liseli hisseden genç güruhun üstüme zıplamak süretiyle eğlenmeleri ya da yanımızdaki sarhoş kızın erkek arkadaşımı taciz etmeye çalışırken elinin benim eteğime kayması filan konser anında kendimi durmadan gençlere bık bıklayan teyzeler gibi hissetmeme neden oldu açıkçası. Ya artık bu işler için yaşlıyım, ya da böyle ortamlara girince ona buna burun kıvırmadan eğlenebilmek için gerekli alkolü almamıştım.

Star Wars olayına gelince, tüm çabalarıma rağmen force'a karşı gelemeyip bu ortama dahil olmak durumunda kaldım. Bir şekilde orada olmam gerekiyormuş demek. Tam tahmin ettiğim gibi ışın kılıcını kapan gelmişti. Ama sahnede iki tane göbek atan kızı elleyerek dans eden Dart Vader ile nasıl Star Wars ambiansı sağlandı orasını anlamadım. Ayrıca İskoçyalı Obi-Wan Kenobi'nin hastası olduk. Ve söylemeden edemeyeceğim, R2-D2suz, Chewbaccasız bu sözde Star Wars partisinde, ben bile Yoda diye çıkardıkları adamdan daha çok benziyordum Yoda'ya. En azından ondan daha kısa, daha tombul ve daha yeşildim :)

Ama tabi ki eğlendim. Her şeye rağmen dün gece tüm yorgunluğuma değdi. Bugünkü tiyatroya gitmeme kararımdan da çok memnunum zira bugün bu yorgunlukla bırak Nişantaşına gitmeyi, markete bile gidemedim.

Her neyse, may the force be with you diyor, bir sonraki etkinlik eleştirimde sizlerle tekrar buluşmayı dört gözle bekliyorum sayılı sevgili okurlarım.

Not: Eğer uslu bir çocuk olursanız, belki Obi-Wan ile fotoğrafımı bile görebilirsiniz !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder